ABD’de şoke eden hastane faturası: 1,7 milyon dolarLatin ABD Sıhhat Sistemi koronavirüse (Kovid-19) hazırlıksız yakalanırken, kıtadaki hastanelerin yatak ve tedavi tutarı talebi şaşkınlık yaratıyor. ABD vatandaşı Alexis  Hernandez, 2019 senesinde tıp öğrenimi için gittiği Meksika’nın Guadalajara şehrine taşındı. Hernandez, taşındığı evde sıcak su için ısıtıcıyı açmaya gittiği sırada patlama meydana geldi. Alevlerin binayı sardığı vakada Hernandez’in yangından sağ kurtulmak için alevlerin arasından geçerek apartmandan çıkmayı başardı.
Sadece, Hernandez’in yangında yüzü başta olmak suretiyle vücudunun büyük bir kısmında meydana gelen yanıkların tedavisi için Teksas eyaletinin San Antonio kentindeki ABD Ordusu Cerrahi Araştırma Enstitüsü’ne kaldırıldı. CBS News’e konuşan Hernandez’in tedavi sürecinde 19 ameliyat ve saatlerce fizik tedavi gördüğünü beyan etti. 

“BÖYLE BİR ACIYLA YAŞAMAK ZORUNDA KALACAĞIMI HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM”
Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alexis Hernandez, “Hayatım süresince asla bu tarz bir olay yaşamayı beklemiyordum. Bu şekilde bir acıyla yaşamak zorunda kalacağımı asla düşünmemiştim. Sıfırdan başlıyorum. Iyi mi yürüyeceğimi, yiyecek yiyeceğimi, nefes alacağımı, göreceğimi, giyineceğimi, her şeyi iyi mi yine yapacağımı öğreniyorum” diye konuştu.
SAĞLIK SİGORTASI TEDAVİ MASRAFLARINI ÖDEMEYİ REDDETTİ
Hernandez, Porto Riko’daki oturmuş olduğu evin adresine ABD Gömü Bakanlığı tarafınca satmaca gönderildiğini beyan etti. 7 aylık tedavi harcamasının 1,7 milyon dolar bulunduğunu öğrendiğinde şoke bulunduğunu kaydeden Hernandez, sıhhat sigortası şirketinin kazanın Meksika’da yaşandığı nedeni öne sürülerek ödemeyi üstlenmeyi reddettiğini dile getirdi. Hernandez’in devrin Başsavcısı William Barr ve Gömü ve Müdafa Bakanlığı’na borcun affedilmesine yönelik resmi başvurularda bulunmuş olduğu sadece,öğrenci geri dönüş yapılmadığı bildirildi. Hernandez borcun iyi mi ödeneceği mevzusunda hiçbir fikri olmadığını kaydederek, ” Yaşanmış olan tam bir trajedi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir