Bakan Kasapoğlu’ndan yeni yıl mesajıBakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Zorluklarla geçen 2020 yılının sonuna geldik ve şimdi taze umutlarla yeni bir yılı karşılamaya hazırlanıyoruz.
2019 yılının sonlarına doğru Çin’de ortaya çıkan ve bir pandemi sürecine dönüşen Koronavirüs gerçeğiyle tüm dünya şeklinde ikimiz de daha ilkin deneyim etmediğimiz bir sınav yaşadık. Hayatımızın her alanını etkileyen pandemi ile hem millet hem de insanlık olarak topyekûn savaşım ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Tüm insanlığa acılar yaşatan bu tecrübeden tamamımız oldukca şey öğrendik, geleceğe dair oldukca mühim dersler çıkardık. Sayın Cumhurbaşkanımızın zamanı liderliğinde ülkemizi geleceğe taşırken normal olarak bu zamanı pandemi sürecinden çıkardığımız derslerden en iyi şekilde yararlanacak, benzer süreçleri gelecekte yaşama ihtimallerine karşı şimdiden hazırlıklarımızı yapacağız. 
Asla kuşku yok ki bu sürecin en büyük kahramanları bu büyük mücadelenin en ön safında cesaretle ve fedakârca vazife üstüne alan sıhhat çalışanlarımız oldu. Bununla beraber bilim insanlarımız, gönüllü destek gruplarımız, güvenlik güçlerimiz de yoğun bir halde emek vererek pandemi sürecinde milletimizin en büyük destekçisi oldular. 
Bu sürece omuz veren her insana şükran duyuyoruz ve hepsine minnettarız.
Pek oldukca zorluğun yaşandığı bu süreçte Bakanlığımız da yürütülen oldukca yönlü mücadelenin mühim bir parçası oldu. Virüsün yurt dışı kaynaklı olması sebebiyle bilhassa ülkemize girişlerde uygulanan 14 günlük karantina sürecinde yayılımın denetim altında tutulması noktasında yurtlarımız hayatî bir rol üstlendi. Gururla ifade etmek isterim ki; bu zor süreçte yurtlarımız, bir tek gençlerimizin değil, tüm milletimizin güvenli sığınağı ve sıcak yuvası bulunduğunu bir kez daha kanıtlama etti.
2020 yılı Mart ayından itibaren, eğitimine uzaktan devam eden gençlerimizin tüm imkânlarımızla yanlarında olduk. “Evde Kal” çağrısına uyarak hem kendisini hem ailesini hem toplumun tüm fertlerini korumak adına büyük bir fedakârlık gösteren ve yurtlarını, odalarını karantina sürecindeki misafirlerimizle paylaşan tüm gençlerimize şükranlarımı sunuyorum. Onlar da bu sürecin gizli saklı kahramanlarıydı, hepsiyle gurur duyuyoruz. Onların yurtlarına ve okullarına kavuşacakları günlerin oldukca yakında olduğuna inanıyor ve gençlerimizle tekrardan bir araya gelip söyleşi edeceğimiz günleri özlemle bekliyoruz. Pandeminin en oldukca etkilediği alanlardan biri de ne yazık ki Spor faaliyetleri oldu. 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın da içinde bulunmuş olduğu pek oldukca organizasyon maalesef gerçekleştirilemedi ve ertelendi. Sadece bu karantina sürecinin şartlarına karşı çalışmalarını inançla sürdüren ve olumsuzlukları pozitif birer fırsata dönüştüren sporcularımız, organizasyonlar başladığında peş peşe gelen şampiyonluklar ve rekorlarla milletimize büyük luk ve gurur yaşattı. Performans ve motivasyonlarının daima yüksek olması için ikimiz de tüm imkânlarımızla sporcularımızın her an yanlarında olduk. Sporun tüm paydaşlarıyla beraberce gösterdiğimiz bu çaba, böylesine sıkıntılı bir süreçte dahi spordaki başarılarımızın istikrarlı şekilde sürmesini sağlamış oldu. Bu gayretlerimiz, sporcularımızın elde etmiş olduğu büyük başarılarla taçlandı.
 
2021 yılının özlemini duyduğumuz her şeye tekrardan kavuştuğumuz bir yıl olmasını temenni ediyor; milletimize ve tüm insanlığa sıhhat, rahatlık ve esenlik dolu günler temenni ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir