Bu ülkede yoksulluk intiharı diye bir kavram oluştu; tek mutlu kesim yüksek faizi alıp cebine koyan yabancı yatırımcı
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’de bilhassa gençlerin ümitsiz bulunduğunu belirtirken, “Türkiye’de şu an ben mutluyum diyen yok. Tek mutlu kesim, yüksek faizden yararlanmak için girip yüksek faizi alıp cebine koyan yabancı yatırımcı” diye konuştu. Babacan, “Bu ülkede yoksulluk intiharı diye bir kavram oluştu” ifadesini kullandı.
FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan DEVA Partisi lideri Babacan, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nde hiçbir probleminin çözüme kavuşturulmadığını ve sorunların giderek arttığını dile getirdi. “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin en mühim problemlerinden biri Cumhurbaşkanı’nın partili ve taraflı olması” dedi. 
Uygulanmaya başlamış olan Covid-19 aşısına ilişkin konuşan Babacan, “Aşının adil ve saydam dağıtımının sağlanması gerekiyor. Şunun tanımış olduğu bunun tanımış olduğu aşıya ayrıcalıkla ulaşmamalı. Aşı olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmak ülkemize büyük zarar verir” diye konuştu. 

Babacan, “Esnafımız ve çiftçimiz borçlarını ödemek için zararına satış yapıyor. Türkiye’nin her yerinde aynı durum var. Yanlış ortakları çoğaltan mevcut hükümet yoksulluk ve işsizlik sorununu kesinlikle çözemeyecek” ifadesini kullandı. 
Babacan, “41 ilde kurultay yaptık, esnafla, sivil toplumla, mahalli basınla buluştuk. Sayın Erdoğan’ın ve iktidar partilerinin toplumsal desteği aşağıya doğru düşüyor. Artık bundan sonrasında bunun yukarı dönme şansı yok. Bu ülkede yoksulluk intiharı diye bir kavram oluştu” görüşünü paylaştı. 
Babacan şu şekilde devam etti:
“Pırıl pırıl gençlerimiz yarınlardan ümitsiz. Türkiye‘de ‘ev genci’ diye bir cemiyet kesimi oluştu. Okulda da işte de değiller. İşsizlik, tarihin en yüksek seviyesinde. Türkiye’de şu an ben mutluyum diyen yok. Tek mutlu kesim, yüksek faizden yararlanmak için girip yüksek faizi alıp cebine koyan yabancı yatırımcı.
Yurttaşlarımızın kazanılmış haklarına zerre kadar zarar gelmeyeceğinin kefiliyiz. Hanımefendilerin kendi tercih ettikleri yaşam seçimi her neyse biz onun garantisiyiz. Bu ülkenin hak etmiş olduğu demokrasi seviyesine erişmesi oldukca kolay. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak sadece gençlerin ve hanımefendilerin dahil olması ile mümkün.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir