CHP Nazilli ilçe yönetiminden 11 kişi istifa ettiAydın’ın Nazilli ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetiminden 11 kişinin çekilme etmesi sonucu yönetim düştü.
İstifaların bu sabah eline ulaştığını söyleyen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Sabahleyin Nazilli İlçe örgütü yönetici arkadaşlarımız istifalarını ilettiler. Bu durum karşısında partimizin tüzüğü gereği yönetimin üçte 2’si çekilme edince yeni bir atama yapmış olup, komisyon atayıp, o komisyonla Nazilli İlçe Örgütümüz çalışmalarına devam edecek. Hepimiz müsterih olsun. CHP’nin kadroları içinde bir ekip karar almayla ilgili düşünce ayrılıkları ile ilgili bu tür istifalar bazen olur. İstifa eden arkadaşlarımın hiçbirinin partiden istifası söz mevzusu değil. Partiye bağlılıkları devam ediyor. Bunlar olabilecek şeyler” dedi.
Yeni başkan atanacak
Zaman kaybetmeden ilçe örgütüne yeni bir başkan atayacaklarını söyleyen Başkan Çankır, “Önümüzdeki kısa bir süreçte Nazilli İlçe Örgütüne lüzumlu atamalar yapılır ve örgütümüz görevine devam eder. Bizim aslolan gündemimiz esnaf, çiftçimizin içinde bulunmuş olduğu ağır portre. Nazilli İlçe Örgütümüzde üstüne düşen bu görevi CHP’nin görevlerini hakkaniyetle bugüne dek yerine getirdi. Bu günden sonrasında yapılacak atamanın arkasından görevlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz. Gerek Nazilli İlçe Örgütü gerek Aydın İl Başkanlığı gerekse CHP’nin tüm kadrolarının önündeki tek gündem CHP’nin kadrolarının halkımızla kol kola girerek iktidara gelmesidir. Partilerin içinde bu şekilde şeyler olur. Yolumuza devam edeceğiz. İlçe yönetimi kendi içinde düşünce ayrılıklarına düşmüşler. Nazilli’deki komisyon seçimleri ile ilgili. Bundan dolayı da bu şekilde bir karar almışlar. Saygı duyuyoruz bu karara. CHP dinamik bir örgüttür. Fikirsel görüşler devamlı ortaya çıkar” dedi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir