CHP, “Sen varsan, biz varız” adlı kampanyayı cuma günü başlatıyor; Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu da katılacakCHP İstanbul İl Başkanlığı, iktidar yolunda atacağı ilk adımı olan ‘’Sen Varsan Biz Varız’’ adlı kampanyanın saha çalışmalarına 15 Ocak Cuma günü başlıyor. İstanbul’un 39 ilçesinde eşzamanlı başlamış olacak ve ortalama 1,5 ay sürmesi planlanan ve 7000 CHP’linin vazife alacağı kampanya sürecinde, İstanbul’da yer edinen tüm parti üyeleri ziyaret edilecek ve “ikinci Yüzyıla Davet Beyannamesi” paylaşılacak.
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı, ‘’Sen Varsan Biz Varız’’ kampanyasının hazırlıklarını tamamladı. Kampanya, 15 Ocak Cuma günü saat 11:00’da yapılacak 300 saha sorumlusu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da online olarak katılacağı dijital lansman ile başlamış olacak. Kampanya ile beraber iktidar yolunda atılacak adımların somut olarak tariflenmesi ve hayata geçirilmesi hedefleniyor.
İlk eğitim 16 Ekim’de düzenlenmişti 
Kampanyanın bilgilendirme ve ilk eğitim toplantısı 16 Ekim’de düzenlenmiş, pandemi şartları sebebiyle saha emek harcamaları başlayamamıştı. Avrasya Şov ve Sanat Merkezi’nde meydana gelen toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılmış ve ilk eğitim toplantısını kendisi geçekleştirmişti. Kılıçdaroğlu, toplantı esnasında kampanya süreci ile ilgili olarak ‘’Adım Adım İktidara diyoruz. Türkiye’ye karşı en ağır sorumluluğu üstlenmesi ihtiyaç duyulan partiyiz. CHP, siyasal partiler içinde en nitelikli en yetkin kadroları bulunduran partidir. CHP bununla beraber Türkiye’de değişiklik ve dönüşümün adresidir. Yeni bir yol haritası belirledik. Mahalle mahalle gezerek kim olduğu fark etmeksizin her insanın sorunlarını dinleyeceğiz. Sorunları çözmek bayağı bir vaka değildir. Problemi çözmek için ilkin problemi bilmek gerekir. Biz, probleminin kaynağına iniyoruz, problemi yaşayanlarla konuşuyoruz. Onun üstüne oturup çözüm üretiyoruz’’ şeklinde konuşmuştu.
6780 saha sorumlusu eğitildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 Ekim’de verdiği ilk eğitimin arkasından 5 değişik karşı karşıya eğitimde toplam 300 kişilik yönetici ekibine ve kampanya kapsamında saha sorumluluğunu üstlenecek olan 6780 kişiye online eğitimler verildi.
 961 mahallede eş zamanlı sahaya çıkılıyor 
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı; 15 Ocak Cuma günü başlamış olacak kampanya ile beraber İstanbul’un 961 mahallesinde 3390 noktada bir karı ve bir erkekten oluşan 6780 saha sorumlusu, Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclisi Üyeleri, İl Yöneticileri, İlçe Başkanları, İlçe yöneticileri, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının da katılımıyla toplamda 7000 kişilik bir ekiple ev ziyaretlerine başlıyor. Pandemi koşullarına uygun olarak planlanan ev ziyaretlerinde İkinci Yüzyıla Davet Beyannamesi, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimizin çalışmalarının da yer almış olduğu kitler dağıtılacak.
Kaftancıoğlu da katılacak
Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ilk eğitim toplantısında belirttiği ‘’çözüme dayalı yeni yol haritası’’ söylemine bağlı olarak, CHP İstanbul Örgütü’nün tüm kademeleriyle çalışmalarına katılacağı kampanyada CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’da 15 Ocak Cuma günü saat 11:00’da yapılacak dijital lansmana Esenyurt ilçesi Örnek Mahallesi 1451. sokakta bulunan saha emek verme ekibiyle beraber katılacak ve arkasından başlamış olacak saha çalışmasına dahil olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise kampanyaya bir merasim için bulunacağı Pendik’te katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir