“Çok basit bir oyun” – Haber28.com
MHP İl Başkanı Konal; “20 milyonluk Giresun Sahili ve Plajlar Bölgesi Projesinin başlatılmış olduğu gün bin TL’lik bir bayrakla oldukca güzel gündem değişiklik yapma hareketinde bulunmuş oldu dostlar. Kutlama ediyorum. Fakat biz düşmeyiz bu oyuna” dedi. CHP’li Kerim Aksu döneminde Belediye Plajından Giresun Belediyesi’ne kesilen yüklü miktarlardaki faturalara da atıfta bulunan Konal; “Dostlar Giresun büyüyor, artık Belediye Plajı Giresun Belediyesi’ne satmaca kesmiyor! Giresun Belediyesi; Belediye Plajını her şeyin en güzelini hak eden Giresunlular için dizayn ediyor, halka açıyor. Vaka bu” dedi.
 
“ROMATİZMASI OLAN ARI KOVANINA ÇOMAK SOKAR”
6 Nisan Salı günü Giresun’da kamuoyuna bomba şeklinde düşen bir vaka yaşandı. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığının bulunmuş olduğu binaya Giresunspor logolu Ekrem İmamoğlu bayrağı asıldı. Gelen tepkilerin peşinden bayrak kısa bir süre sonrasında asılmış olduğu yerden kaldırıldı.
Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, yaşanmış olan vakaya sert tepki gösterdi. Konal, kişisel toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda; “Ne rastlantı. Giresun’un beklenen en büyük projelerden olan, 20 milyonluk Giresun Sahili ve Plajlar Bölgesi Projesinin başlatılmış olduğu gün, bin TL’lik bir bayrakla oldukca güzel gündem değişiklik yapma hareketinde bulunmuş oldu dostlar. Kutlama ediyorum. Fakat biz düşmeyiz bu oyuna. Benim şahsımın bir işyeri bulunmakta. CHP İl Binasına kapı komşu, İYİ Parti’nin alt katında. Oraya benim senelerdir, seçimler dahil küçük bir bayrak dahi astığımı gören olmamıştır. Zira her şeyde olduğu şeklinde siyasette de nezaket olmalıdır düşüncesindeyim. Ha aslına bakarsanız amaç çıkarttırmak için asmaksa, o ayrı mevzudur. Oldukca kolay bir oyun. Romatizması olan arı kovanına çomak sokar. Biz bu tür oyunları oldukca gördük, oldukca yaşadık. Dostlar Giresun büyüyor, artık Belediye Plajı Giresun Belediyesi’ne satmaca kesmiyor! Giresun Belediyesi; Belediye Plajını her şeyin en güzelini hak eden Giresunlular için dizayn ediyor, halka açıyor. Vaka bu… Daha nelerle karşılaşacağız 15 Haziran geliyor…” ifadelerini kullandı.
VALİLİK RESMİ AÇIKLAMA YAPTI
Giresun Valiliği; “Yaptırılan araştırmada söz mevzusu afişin bina maliklerinin izni olmadan asılmış olduğu için gene bina maliklerinin talebi üstüne asan şahıs yada kişilerce asıldıktan kısa bir süre sonrasında kaldırıldığı anlaşılmıştır.”
 
Giresun Valiliği’nce, MHP Giresun İl Başkanlığı binasına Giresunspor logolu Ekrem İmamoğlu bayrağı asılması ve gelen tepkilerin peşinden bayrağın kaldırılması vakasıyla ilgili yazılı bir izahat yapılmış oldu.
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;
“Bazı toplumsal medya hesapları ve web siteleri üstünden, 6 Nisan Salı günü meydana getirilen paylaşımlarda “Ekrem İmamoğlu adıyla asılan posteri valiliğin kaldırdığı ortaya çıktı!” başlığıyla yer edinen mesnetsiz haberlerle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bir izahat yapılmasına gerek görülmüştür.
Haber ve paylaşımlarda yer edinen afişin asılmasından yada kaldırılmasından bilgimiz yoktur. Söz mevzusu vakadan toplumsal medya üstünden gelen mesajlar vesilesiyle haberimiz olmuştur. Yaptırılan araştırmada söz mevzusu afişin bina maliklerinin izni olmadan asılmış olduğu için gene bina maliklerinin talebi üstüne asan şahıs yada kişilerce asıldıktan kısa bir süre sonrasında kaldırıldığı anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir