Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde meydana gelen Dış Siyaset Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısı'na başkanlık ettiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından meydana getirilen açıklamaya nazaran, görüşmede Doğu Akdeniz, Libya, Dağlık Karabağ ve Suriye başta olmak suretiyle bölgesel gelişmeler ele alındı, Avrupa Birliği ile ilişkileri güçlendirecek adımlar görüşüldü.
TÜRKİYE’NİN ETKİSİNİ ARTIRACAK, MENFAATİNİ KORUYACAK ADIMLAR ATILACAK
Değişik ülkelerle ikili ilişkilerden küresel gelişmelere kadar birçok başlıkta güncel dış siyaset durumunun değerlendirildiği görüşmede, Türkiye’nin her alanda olduğu benzer biçimde dış politikada da “tesirini artıracak, hak ve menfaatlerini koruyacak, itibarını yükseltecek” adımları, dış ilişkiler ve diyalog yöntemiyle kararlılıkla uygulamaya devam edeceği vurgulandı.
Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca da katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısı na başkanlık etti #1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir