“Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” – Haber28.com
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Çotanak Spor Kompleksi’nin hizmete girmesiyle ilgili, “Bugün bir sözümüzün yerine getirilmesinin gururunu yaşıyoruz. Bu bizim biliyorsunuz ki mega projemizdi fakat hakkaten mega projeymiş. Bu millet istediği vakit en güzelini yapıyor. Onun da örneğidir, Türkiye’de bir örnektir.” dedi.

Canikli, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, kompleksin tüm aşamalarıyla projelendirme safhasından itibaren ilgilendiklerini söylemiş oldu.

Giresun ve Giresunspor için kompleksin mühim bir proje bulunduğunu vurgulayan Canikli, tamamlanarak hizmete girmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Giresunspor’u sevdiklerini ve Giresunspor’a karşı kayıtsız kalamadıklarını ifade eden Canikli, “İstenildiği vakit bu tür projelerin de Türkiye’de yapılabildiğinin göstergesi açısından da garip örnektir bu. Türkiye’de bu şekilde bir mesela bulunduğunu zannetmiyorum. Planlaması bir tek 3,5-4 yıl sürdü. Bir tek spor kompleksi için söylemiyorum. Tüm hepsi için söylüyorum.” diye konuştu.

Canikli, Giresun halkına verdikleri bir sözün yerine getirilmesinin gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, şunları dile getirdi:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki bu kadronun eserlerinden bir tanesini görüyorsunuz. Giresunlu her şeyin en iyisine layık. Bugüne dek da ne talep edilmişse aldı. Bugün bir sözümüzün yerine getirilmesinin gururunu yaşıyoruz. Bu bizim biliyorsunuz ki mega projemizdi fakat hakkaten mega projeymiş. Bu millet istediği vakit en güzelini yapıyor. Onun da örneğidir, Türkiye’de bir örnektir.”

Eski Aksu Anlak Kağıt Fabrikasının 600 dönümlük alanı içinde yer edinen spor kompleksinin yanı sıra bölgede 350 yataklı hastane ile 1500 konutun inşa edildiğini belirten Canikli, birkaç yıl sonrasında bölgede ciddi hareketlilik ve toplumsal yaşamın ortaya çıkacağını söylemiş oldu.

Canikli, spor kompleksi ve öteki projelerin bugünkü maliyetinin 2 milyar lira civarında olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Bir kez daha tüm Giresunlular olarak Rabbimize hamdediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza da sayısız kereler şükranlarımızı sunuyoruz. Tanrı başımızdan noksan etmesin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir