Ekrem Eray Arda’dan 30 Ağustos Mesajı

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle anlamlı bir mesaj yayınladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle mesaj yayınlayan Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, “Kurtuluş Destanı’mızın zaferini kutladığımız bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

30 Ağustos Zaferi’nin 98’inci yıl dönümünü kutlamanın heyecanını yaşadığını aktaran Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, “30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan Milli Mücadele’nin 1922’de Büyük Taaruz ile birlikte nihayete erdiği, büyük bir zaferle taçlandığı gündür. Bu zafer, kadın-erkek demeden 7’den 70’e tüm milletin özgürlük ve bağımsızlık tutkusunun bir temsilidir” diyen Arda, şöyle devam etti;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm imkansızlıklara rağmen, halkımızın gösterdiği çaba ve fedakarlıklarla tarihe yazılan destanımız, bizlere bırakılan en büyük mirastır. Tarihi zaferlerle dolu Türk ordusunun bu Kurtuluş Destanı, emperyalizmle mücadelede bağımsızlık özlemi olan birçok ulusa da ilham kaynağı olmuştur. 30 Ağustos’da zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile birlikte Aziz Atatürk önderliğinde tarihe altın harflerle yazdığı bir kahramanlık destanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bizlere özgür bir vatan bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda,  30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda bu yıl COVID-19 nedeniyle bayram kutlamalarına valilikçe getirilen kısıtlamaları da eleştirdi.DP İstanbul İl Başkanı Arda, “Milletin istiklâlini, milletimizin azim ve kararlılığının kurtardığı Büyük Zaferin 98’inci yıl dönümünde fiilen bir araya gelemiyor oluşumuz yüreğimizdeki özgürlük coskusuna asla gölge düşüremez! Tıpkı normalleşme dönemindeki etkinlikler gibi önlemler alınarak Zafer Bayramı kutlamaları gerçekleştirilebilirdi. Milli iradenin zaferinin bir sembolü olan bu özel günü kutlamak için fiilen bir araya gelememiş olmamız, Zafer Bayramı ruhuyla uyumlu olmasa da en kısa sürede bu günlerin geçeceğini ümit ediyor, milletimizin bu kutlu zaferini doyasıya yaşayacağı günleri özlemle bekliyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir