Fenerbahçe Beko, Real Madrid’e farklı kaybetti
Mücadeleye kısa oyuncularının skor katkısıyla başlamış olan Real Madrid, 5. dakikayı 9-5 önde geçti. İsabetli dış atışlarla oyunun kontrolünü eline alan İspanyol temsilcisi, Fenerbahçe Beko karşısında 8. dakikada farkı çift hanelere çıkardı: 7-18. Sayı üretmekte zorluk çeken sarı-lacivertliler önünde pota altında ve saldırı ribauntlarında etkili olan konuk ekip, ilk çeyreği 23-11 üstün tamamladı.
İkinci periyoda da tempolu giren Real Madrid, 13. dakikada Causeur’ün üç sayılık basketiyle farkı 20 sayıya yükseltti: 13-33. Kenardan oyuna dahil olan oyunculardan skor katkısı alan Fenerbahçe Beko farkı kapatmaya çalışsa da üç sayı çizgisinin gerisinden basketler bulmayı sürdüren İspanya temsilcisi, 17. dakikayı 44-28 önde tamamlamış oldu. Üstünlüğünü sürdüren konuk ekip, devreye 49-36 önde girdi.
Fenerbahçe Beko, maçın ikinci yarısına savunmada daha etkili başladı. Hücumda da Guduric ve De Colo’nun üst üste attığı üç sayılık basketlerle tempoyu arttıran sarı-lacivertliler, 26. dakikada farkı tek hanelere indirdi: 50-58. Çeyreğin kalanı karşılıklı basketlere sahne olurken Real Madrid, final periyoduna 67-57 üstün gitti.
Son çeyreğe Real Madrid 15-0’lık seriyle başladı. Üst üste top kayıpları meydana getiren Fenerbahçe Beko karşısında kolay sayılar gören İspanyol ekibi, 35. dakikayı 24 sayı farkla önde geçti: 61-85.
Üç sayı çizgisinin gerisinden maç boyu oldukça etkili bir performans sergileyen konuk ekip, karşılaşmayı 93-67 kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir