Irak Savunma Bakanlığı Roket Saldırısı Hakkında Açıklama Yaptı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzeyindeki El-Taci askeri üssüne düzenlenen roketli saldırıya ilişkin Irak Savunma Bakanlığı bir açıklama yaptı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzeyindeki El-Taci askeri üssüne tertip eden roketli saldırıya ait Irak Savunma Bakanlığı bir izah yaptı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ın kuzeyindeki AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ liderliğindeki DEAŞ karşıtı ortak yönetim güçlerine bağlı askerlerin bulunduğu El-Taci askeri üssüne roketli saldırı tertip etmişti. Irak Savunma Bakanlığına bağlı Medya Güvenlik Ağı tarafından saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, El-Taci askeri üssüne Sabulnur bölgesinden 3 adet Katyuşa roketi düştüğü aktarıldı. Güvenlik Ağı, roketlerden birinin Irak Hava Kuvvetlerinin 15. Filosuna bağlı bir uçağa isabet ettiğini ve ağır hasara sebep olduğunu aktardı. Güvenlik Ağı, roketlerden diğerinin silah ve top fabrikasına isabet ettiğini, son roketin ise Irak Hava Kuvvetleri 2. Filosuna düştüğünü ama patlamadığını izah etti. İzahta, saldırıyı gerçekleştirilenlerin yakalanması ve adalete teslim edilmesi için çalışma başlatıldığı belirtildi. – ERBİL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir