Kimin kendi ya da akrabaları üzerinde gayrimenkulleri var, kimler nereye gidiyor, off shore’larda ne işleri var bakın bakalımYeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, “Kimin kendi ya da akrabaları üstünde gayrimenkulleri var, kimler nereye gidiyor, off shore’larda ne işleri var bakın bakalım” görüşünü savundu. 
Dilipak, “Geçen gün bir haber düştü basına. Haber özetle şu şekilde: ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bazı adlar ABD vatandaşı olan Hidayet Türkoğlu’nun yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon Euro’yu Türkiye’ye getirmesini istedi. Türkoğlu, parayı Türkiye’ye getirmeyeceğini söylemiş oldu. Bunun üstüne Hidayet Türkoğlu’nun istifası istendi.’ Türkoğlu’nun bu parayı nereden, ne süre, iyi mi kazanılmış olduğu, iyi mi yurt dışına çıkarttığını sormayacağım. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı birine ‘paranı getir’ diyorsun, bu şahıs bununla beraber TBF başkanı. Bu şahıs bununla beraber ABD vatandaşı.” ifadesini kullandı. 
Dilipak yazısında, “Türkoğlu’ndan istediğinizi 27 Mayıs’ın, 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın oligarklarından ve onların murislerinden de isteyebilecek misiniz? Doğal olarak, bugün sizin etrafınızda toplanan ‘yerli ve ulusal oligarklar’dan da isteyebilecek misiniz? İstemek yerine, ilkin Maliye MASAK’ını, MİT’i Emniyeti, Jandarma İstihbaratını da devreye sokun bakalım. Terör örgütlerinin finansmanı ile ilgili yasa çıkarttınız. Bu işlerin içinde mafya olmadan olmaz. Hadi, kayıt dışı, tabanca, eroin, ihale yolsuzlukları, yağmalanan gömü arazileri, gömü kaynakları, içi boşaltılan kamu bankalarının hesabı yargı yöntemiyle da sorulsun. Bunlar çağırılıp, yalılarının, villalarının, çiftlik evlerinin dibinde gizli saklı konteynerlerdeki paraları barış yöntemiyle bir fona aktarılabilinir mi?” değerlendirmesini yapmış oldu. 
Dilipak, “Bakın bakalım. Kimin kendi ya da akrabaları üstünde gayrimenkulleri var? Bu tapuları bulmak oldukça kolay. Kurulan firmalar ve yatırımlarına bakın. Kimlerin hususi uçağı ve tekneleri var. Bunların rotalarına bakın. Kendi ve yakınlarının uçuşlarına bakın. Kimler nereye gidiyor, of shore’larda ne işleri var. Kumarhaneler, eğlence merkezlerinde, pahalı otellerde bunlar kimlerle buluşuyor.” düşüncesini dile getirdi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir