Manavgat’ta tanesi 1 kilogramı geçen portakallar şaşırtıyor
Antalya’nın Manavgat ilçesinde Osman Erdoğan isminde üreticinin yetiştirdiği ve tanesi 1 kilogramı geçen dev portakallar, görenleri şaşkına çeviriyor.
Manavgat’ta tanesi 1 kilogramı geçen portakallar şaşırtıyorManavgat’ta yetişen, tanesi 700 gram ile 1.200 gram içinde değişen portakallar, Osman Erdoğan tarafınca 3-4 liradan satılıyor.
Babasından kalan 7 dönüm portakal bahçesi bulunduğunu söyleyen Erdoğan, hiçbir ilaç ve kimyasal kullanmadan üretim yaptığını belirtiyor.
“PORTAKALIN KİLOSU 50 KURUŞTAN 4 LİRAYA KADAR ÇIKTI”
Geçtiğimiz yıllarda portakalın 50 kuruşa satıldığını belirten Osman Erdoğan, “Portakal bu yıl branşında 4 liraya kadar alıcı buldu. Portakal üreticisinin ilk kez yüzü güldü. Ben portakallarıma kesinlikle ilaç ve kimyasal türü şeyler kullanmıyorum. Bu yıl su haricinde 1 kez zararlılara karşı ilaçlama yaptım. Tamamen doğaldır.” dedi.
Manavgat’ta tanesi 1 kilogramı geçen portakallar şaşırtıyor #1
“PORTAKALLAR HEM İRİ HEM DE TATLI”
Manavgat Taşağıl Mahallesi İşkirler Mevki’inde bulunan Osman Erdoğan’a ilişik portakal bahçesindeki portakallar, büyüklükleriyle görenleri hayrete düşürüyor. Yetiştirdiği portakalları Manavgat’ta Hasan Fehmi Boztepe Caddesi üstünde bir arkadaşının iş yerinin önünde satışa sunan Osman Erdoğan, portakallarının iri olmasının yanında tatlı da bulunduğunu ve getirmiş olduğu portakalların kısa sürede tükendiğini söylemiş oldu.
Manavgat’ta tanesi 1 kilogramı geçen portakallar şaşırtıyor #2
KİLOGRAMI 3-4 LİRADAN TEZGAHTA YERİNİ ALAN PORTAKAL YOK SATIYOR
Taşağıl portakalının en iyi portakal olduğuna dikkat çeken Erdoğan, Finike Portakalına da meydan okudu. Erdoğan, “Bunu rekabet yada başka amaçla söylemiyorum. Aslına bakarsak en iyi portakal Taşağıl’da yetişmektedir. Gerek büyüklüğü gerekse tadıyla Taşağıl portakalı 1 numaradır. Benim bahçemdeki portakallar 700 gram ile 1.200 gram içinde değişiyor. Pazarda ve manav tezgahında 7-8 liraya satılırken ben 3.5-4 lira içinde satıyorum.” dedi.
Manavgat’ta tanesi 1 kilogramı geçen portakallar şaşırtıyor #3
Manavgat’ta tanesi 1 kilogramı geçen portakallar şaşırtıyor #4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir