Mesut Özil, her zamankinden yakınSamandıra Can Bartu Tesisleri’nde meydana gelen antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Mesut Özil’in son 20 senede “kendi pozisyonunda dünyanın en hususi oyuncuları içinde” bulunduğunu hatırlattı.
Fenerbahçe’nin genlerinde yıldız oyuncuların bulunduğunu vurgulayan Belözoğlu, “Eğer bu aktarma olursa ilk kere böyle bir durum olacak. Topluluk adına da başkan adına da fazlaca pozitif bakıyorum fakat kolay da görmüyorum. Bizim kendimize gore planlarımız var. Mesut’un da kulübüyle bir sözleşmesi var. Mesut fazlaca büyük bir yıldız. Hangi takımda oynarsa oynasın 2 maçtan birinde gole katkı veren bir oyuncudan bahsediyoruz. Fenerbahçe’nin bilhassa de bizim olduğumuz dönemde bu şekilde bir oyuncuya haiz olmasından fazlaca kıvanç duyarım. Kendisi ve menajeriyle bir görüşmemiz oldu. Süreç ağır aşama kaydediyor fakat Mesut her zamankinden daha yakın. Mesut’un kendi çocukluk hayalinin içinde olması ve Fenerbahçe’nin bu şekilde bir rüyasının olması, bu adımı ilk kere bu kadar yakınlaştırdı.” ifadelerini kullandı.
Mesut’un sözleşmesinin bulunmuş olduğu Arsenal ile yürütmüş olduğu bir sürecin bulunduğunu hatırlatan deneyimli futbol adamı, şu şekilde devam etti:  
“Mesut’un kulübüyle görüşme süreci bittikten sonrasında biz kendi aramızda görüşmeleri yapacağız. Mesut, kendi kulübüyle istediğimiz şartlarda anlaşırsa bu seneki limitlerimizde bir yükü olmayacak. Fenerbahçe ya da öteki kulüpler artık 4-5 milyon avro maaşlarla futbolcu getirebilecek güce haiz değiller. Fenerbahçe’nin dengesini bozacak rakamsal anlamda oyuncuların maaşlarını etkileyebilecek rakamlar olması imkansız, bizim öyleki bir gücümüz yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir