Mustafa Destici: Yeni Anayasa çalışmalarını destekliyoruz
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Biz BBP olarak yeni anayasa karşısında atılan adımları, meydana getirilen emek harcamaları destekliyor, pozitif yönde buluyoruz” dedi.
Mustafa Destici: Yeni Anayasa çalışmalarını destekliyoruzBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Destici, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı İshak Sağlam’ı parti genel merkezinde kabul etti. Destici ve Sağlam, görüşmede yeni anayasa konusunu değerlendirdi.
“ANAYASA TEKLİFİNE OLUMLU BAKIYORUZ”
Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu anayasa teklifi çağrısına pozitif yönde baktıklarını belirtti.
Kendisinin ve arkadaşlarının bu çağrıya oldukça pozitif yönde yaklaşmayan, önyargılı olan, bunu da kamuoyunda dile getiren İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve öteki partileri ziyaret ettiklerini kaydeden Destici, ziyaretlerinde “Cumhurbaşkanı bir davet yapmış oldu. Biz bunu samimi görüyoruz. Sizden istediğimizde bu adımı karşılıksız bırakmayın, önyargı ile yaklaşmayın.” ifadelerini kullandığını dile getirdi.
“DEĞİŞİKLİK SİYASİ PARTİLERE DE OLUMLU ETKİ EDECEK”
Ek olarak yeni anayasa değişikliğinin siyasal partilere de pozitif yönde tesir edeceğini söyleyen Destici, “Türkiye’de ben bu yerin oluşturulabileceğine inanıyorum. Siyasal partilerimiz arasındaki gerginlikleri azaltır, bu topluma da olumu yansır. Daha da önemlisi dış dünyaya karşı oldukça pozitif yönde bir bildiri olur. Biz, BBP olarak yeni anayasa karşısında atılan adımları, meydana getirilen emek harcamaları destekliyor, pozitif yönde buluyoruz. Bu duruma kim katkı verirse de bundan da büyük bir sevinç duyuyoruz.” dedi.
“HERKESİ KAPSAYAN BİR ANAYASA YAPILABİLİR”
HÜDA PAR Genel Başkanı Sağlam ise, her insanın kendisini içinde görüp ifade edebileceği bir anayasa olması temennisinde bulunarak, “İnanıyoruz ki partiler tüm farklılıklarına karşın bir masa çevresinde toplanırlarsa, ülkenin problemlerine yanıt verebilecek sıkıntılarını çözebilecek, herkesi kapsayan bir anayasa yapılabilir. Bu oldukça büyük bir fikir değil, buna canı gönülden inanıyoruz. Yeter ki hepimiz bu anayasada kendi düşüncesi için nelerin olması icap ettiğini dile getirsin. Biz öyleki inanıyoruz ki, hepimiz olması gerekeni dile getirirse anayasalardaki oldukça geniş bir ortak payda ortaya çıkacaktır. İnşallah bu emekler her insanın kendisini içinde görüp ifade edeceği bir anayasanın yazılmasıyla sonuçlanır. Bizim ümidimiz ve dileğimiz budur.” şeklinde konuştu.
Mustafa Destici: Yeni Anayasa çalışmalarını destekliyoruz #1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir