Sumudica yarın Türkiye’ye geliyorIlke anlaşmasına varılan teknik direktör Marius Sumudica’nın yarın Türkiye’ye geleceği öğrenildi.
Çaykur Rizespor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, 12 oyuncudan yoksun çıktıkları 2 maçtan 4 puan aldıklarından dolayı oldukça mutlu olduklarını belirtti. Bakır, “Gaziantep FK ve Başakşehir FK maçlarından 4 puan almış olmamız bizim açımızdan oldukça mühim. Bilhassa bakıldığında takımımızdaki eksikleri göz önüne alırsak ve oldukca sayıda oyuncumuzun sıhhat nedenleriyle aramızda olmaması düşündürücüydü. Gaziantep FK maçında 10, Başakşehir FK  maçında 12 oyuncumuzdan yoksunduk. Bu zor şartlar da sahaya çıkan futbolcularımız göstermiş olduğu performans ve savaşım bizleri oldukca mutlu etti. Biz onlara daima inandık ve güvendik. Bu işi başaracaklarına inancımız tamdı. Burada motivasyon da oldukca önemliydi ve ortaya çıkan netice bizleri de mutlu etti” dedi.
“Çıkışımızı sürdürmek istiyoruz”
Fenerbahçe maçıyla da çıkış sürdürmek istediklerini kaydeden Bakır, “Hedefimiz bu aşamadan sonrasında iki maçtan aldığımız 4 puanın devamını getirmek. Doğal zor bir süreç. Lig de kolay maç yok. Her maç kendi için de ayrı bir zor. Şimdi Fenerbahçe maçına bakıyoruz. Fenerbahçe deplasmanı elbet olduk zor bir deplasman fakat sakatlıktan ve hastalıktan dönecek oyuncularımız var. Onların dönmesi ve hafta için de bir ihtimal aramıza katılacak yeni oyuncularla birlikte Fenerbahçe maçı bizim açımızdan geçtiğimiz iki maça bakılırsa daha alternatifli maç olacak. İnşallah bu çıkışımızı sürdüreceğiz.  Bu çıkışla taraftarımızı da mutlu etmek istiyoruz inşallah bunu da başaracağız” diye konuştu.
Yarın Türkiye’de
Öte taraftan Çaykur Rizespor’un ilke anlaşmasına varıp, 1 buçuk senelik sözleşmeye imza atması beklenen teknik direktör Marius Sumudica’nın yarın ülkesinden Türkiye’ye geleceği, tarafların son bir görüşme yaptıktan sonrasında da kendisini yeşil mavili kulübe bağlayan sözleşmeye imza atması umut ediliyor. (DHA) 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir