Varsa bir cezası mahkeme verir, cumhurbaşkanı ve meclis başkanı değilMutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ‘Montrö bildirisi’ yayımlayan ve gözaltına alınan amirallerle ilgili cezayı mahkemenin vermesi icap ettiğini belirterek, “Onların var ise eğer bir cezası mahkeme vasıtasıyla o ceza verilsin. Mahkeme ceza verir, iktidarlar, cumhurbaşkanı ve meclis başkanı değil” dedi.
Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sakarya’nın Erenler ilçesinde bulunan bir otelin toplantı salonunda düzenlenen partisinin Sakarya il başkanlığı kongresine katıldı. Kongreye tek aday olarak katılan Hasan Varlıklı, tekrardan il başkanı seçildi. Karamollaoğlu kongrede yapmış olduğu konuşmada, şu ifadeleri kullandı: 
“Emekli 104 tane amiral, muvazzaf değil, kıyafetini çıkarmış, emekli olmuş. Türkiye’nin gidişatını deklarasyon yayınlamışlar. Vay, siz ihtilal çağrısında bulunuyorsunuz. Akıllarından geçiyor mudur bilmiyorum fakat bunu yapmak için o amirallerin bir kısmını iyi mi gözaltına aldıysanız mahkemeye de verin, onların var ise eğer bir cezası mahkeme vasıtasıyla o ceza verilsin. Mahkeme ceza verir, iktidarlar değil, meclis değil, cumhurbaşkanı değil yada meclis başkanı değil. Mahkemeler ceza verir. Bu şekilde bir mevzu gündeme geldi. Bunun altında ne yatıyor bilmiyorum.” 
TIKLAYIN: Gözaltına alınan amirallerle görüşen avukat Eminağaoğlu: Her bir amiral FETÖ iddiasıyla gözaltında olan kişilerle birlikte aynı odada tutuluyor
TIKLAYIN: Montrö bildirisinde imzası olan 10 emekli amiral gözaltına alındı
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir